İş ortakları – Planet Exhibitions
Back to top

İş ortakları

  /  İş ortakları

Her zaman en iyileri ile çalışmaya gayret ediyoruz. Biliyoruz ki işimizde hataya yer yok.  
Aşağıda farklı projelerde birlikte çalıştığımız iş ortakları nı görmektesiniz…

Lojistik

agility logo
expo logo
tnt logo

tedarikçi logo
tedarikçi logo
tedarikçi logo

Malzeme

tedarikçi logo
tedarikçi logo
tedarikçi logo

Ulaşım

tedarikçi logo
tedarikçi logo
tedarikçi logo

Halı

tedarikçi logo
tedarikçi logo
tedarikçi logo

Hızlı Çözümler

tedarikçi logo 3
tedarikçi logo 2
tedarikçi logo 1

Amerika Fuar standı neden güçlü iş ortakları ?

Bir fuar standının planlama aşamasından söküm aşamasına kadar tüm süreçlerin mükemmel yürümesi gerekir. Üretim ne kadar önemli ise lojistik, seyahat ve personel aynı şekilde önemlidir. Bu sebeple her aşamasında tüm detayları mükemmel şekilde planlıyor ve süreç yönetim planlarımıza bağlı kalarak işi tamamlıyoruz. Bu süreçte 1998 yılından beri bir çok farklı alanda faaliyet gösteren MCG Group‘dan destek alıyoruz.

İş ortaklarımızı seçerken çok titiz davranıyoruz.

Plane Exhibitions, Amerika’da tüm tedarikçiler ile iyi ilişkiler geliştirmekte ve tedarik ağını hergeçen gün artırmaktadır. Birçok eyalette hızlı çözümler gerekir, örneğin son anda müşteri herhangi bir şeyin üretimini isteyebilir yada stand montajı sırasında operasynel gereklilikler olabilir. Bu durumlarda neyi nereden alacağınızı iyi bilmeniz gerekir. Örneğin sunta yada mdf almanız gerekebilir, Amerika Fuar Standı için malzeme bulmak Amerika’da oldukça zordur, bir çok şey için haftalar öncesinde sipariş vermeniz gerekir. Bu durumları çözmek için sürekli çalışıyor ve tedarikçilerimiz ile ilişkilerimizi geliştiriyoruz.

Amerika’da bazı farklılıllar

Avrupa’da fuar standı üretmek ve kurmak Amerika’ya göre oldukça kolay. Örneğin fuar alanlarına girişte ve çalışırken son derece kolay bir ortam var. Birçok farklı ülkeden gelip çalışabilirsiniz ancak Amerika’da durum bundan farklı ve bir çok prosedüre tabisiniz. Öte yandan elektrik ve ölçü sistemlerinin farklı olması üretim ve montaj sırasında bir çok zorluğu beraberinde getiriyor. Amerika’da bir diğer zorluk ise işçilik maliyetlerinin oldukça yüksek olması. Özellikle tasarım en yüksek gideri oluşturuyor. Bir tasarımcının saat ücreti ortalama 75 $ civarında ve Amerika Fuar Standı tasarımında önemli giderlerden bir tanesini oluşturuyor. Öte yandan Ahşap plaka fiyatları hemen hemen Türkiye ile aynı olmasına rağmen malzeme kesim fiyatları inanılmaz derecede yüksektir. Bu fiyatlar talep edilen süre kısaldıkça daha da çok artmaktadır. Bu tip işlerde ortalama 3 hafta gibi bir zaman dilimi normal sayılmaktadır.

Leave a comment:

Planet-exhibitions-logo-beyaz
Follow us