Franchising – Planet Exhibitions
Back to top
Image Alt

Franchising

Kendi işinin sahibi olmak ister misin ?

Planet Exhibitions düşük yatırım maliyetleri ile uluslararası fuarların düzenlendiği şehirlerde bulunan girişimcilere atölye, tasarım ve pazarlama yatırımları gerek olmadan bu sektöre girme ve para kazanma şansı sunuyor.

Evet dünyanın neresinde olursa olsun yaşadığınız şehirde bir fuar merkezi varsa ve bu fuar merkezinde (Convention Center) uluslararası fuarlar düzenleniyorsa Planet Exhibitions ailesine katılarak bulunduğun bölgenin franchise sahibi olabilirsin.

Peki Nasıl ?

Bizimle bir franchise sözleşmesi imzalıyorsunuz ve ardından biz size bir başlangıç paketi gönderiyoruz, tüm süreç formlarından kartvizite hatta ajandanıza, kaleminize kadar işe başlamak ile ilgili tüm gereksinimleriniz sağlanmış oluyor.

Ayrıca bulunduğunuz eyalete ait bir telefon numarası tahsis ediyor ve bir omni channel hesap açıyoruz. Cep telefonunuza kuracağımız bir mobil uygulama ile artık yapacağınız tüm pazarlama faliyetlerini, facebook mesajlarını, mailleri, telefon aramaları dahil tek bir kanaldan erişmiş oluyorsunuz. Sonrasında ise artık size sadece çalışmak kalıyor.

a

Nasıl Pazarlama Yaparım ?

Öncelikle bulunduğunuz şehirdeki fuar merkezlerini tanımanız gerekiyor. Fuar merkezi bir yada birden fazla olabilir. Kaç tane olursa olsun bu merkezlerin web sitesine girip senelik fuar takvimini çıkarmanız ve bir liste oluşturmanız gerekmektedir. Ardından o fuarların web sitesine girerek katılımcıları bulmanız (Exhibitor List) ve sonrasında size vereceğimiz online pazarlama koşullarını takip ederek  pazarlama faaliyetlerine başlamanız lazım, işte hepsi bu !

Süreçleri Nasıl Takip Ederim ?

Franchising paketi ile birlikte size benzersiz Planet Exhibitions Marketing Portal hesabı açıyoruz. Bu portal üzerinden müşteri takibi, teklif, sözleşme, satış, fatura ve tahsilat gibi tüm süreçleri yönetebiliyor ve takip edebiliyorsunuz.

Pazarlamayı sadece mail ile mi yapacağım ?

Hayır her şey bu kadar kolay değil. İşimizin en önemli parçası şehrinizde yapılan uluslararası fuarları ziyaret etmek, bu fuarlarda potansiyel firma standlarına uğramak, tanışmak ve kartvizit alışverişi yapmak ve tabi yine size sağlayacağımız fiziksel broşürümüzü vermeniz gerekecektir. Unutmayın bir kahvenin 1 yıl hatırı var. Bu çerçevede fuarlarda vermeniz için size Türk Kahvesi hediyesi sağlıyoruz.

Böylece hem o firmanın başka fuarlarına iş yapma şansını yakalayarak ortak havuz geliri elde edeceksiniz hemde bir sonraki sene yapılacak fuar için önemli bir adım atmış olacaksınız.

Ne kazanırım ?

Planet Exhibitions franchise sahibi olduğunuzda birden fazla gelir modeli vardır.

  • Pazarlama havuzuna dahil ettiğiniz her firma için size bir bedel ödenir,
  • Gerçekleştirdiğiniz her satıştan komisyon alırsınız,
  • Operasyonunu gerçekleştirdiğiniz her projeden operasyon ücreti alırsınız,
  • Çapraz satış gerçekleşen her projeden havuz komisyonu alırsınız.

Başka şehirde iş yapabilir miyim ?

Eğer bulunduğunuz ülkede başka bir franchise sahibi yok ise evet bunu yapabilirsiniz, ancak varsa size daha yakın olan şehir sizin alanınıza girer ve bu merkez ofis tarafından belirlenir.

Başka ülkede iş yapabilir miyim ?

Hayır yapamazsın ancak başka ülkede iş bağlayarak komisyon kazanabilirsin. Bir müşteri ile sözleşme yaptığında o müşterin başka bir ülkede fuara katılacaksa onu sisteme dahil edip komisyon kazanabilirsin.

Nasıl Başvururum ?

Aşağıdaki formu doldurarak sisteme hemen başvurabilirsin. Ardından hemen sizi arayarak iletişime geçeceğiz ve güzel bir yolculuğa adım atacağız.

Franchise Uygun Şehirler

001.

Los Angeles

Bir çok büyük moda fuarının gerçekleştiği ve New York’tan sonra Amerika’nın 2. büyük şehri Los Angeles fuarcılık anlamında büyük bir potansiyele sahiptir.

002.

New Orleans

Meksika körfezi ile Pontchartrain gölü arasında yer alan dünyanın en hareketli liman şehirlerinden birisi New Orleans aynı zamanda büyük bir fuar merkezine sahiptir.

003.

New York

Amerika’nın en büyük kenti New York Amerika’da en çok kongre ve fuar gerçekleştirilen üçüncü şehirdir. Bu şehirde fuarlar Jacob K. Javits Convention Center’da düzenlenir.

004.

Atlanta

Georgia eyaletinin en büyük kenti ve başkenti Atlanta 2 büyük fuar merkezine sahip olmakla beraber fuarlar genelde Georgia International Conv. Center’da yapılır.

005.

Chicago

ABD’nin 3.kalabalık şehri “Rüzgarlar Şehri” Chicago soğukları ile ünlü olduğu kadar McCormik Conv. Center’da düzenlenen büyük ve uluslararası fuarları ile de ünlüdür.

006.

Orlando

Orange County idare merkezi Orlando bir çok eğlence fuarına ev sahipliği yapar. Bu şehirdeki fuarlar Orange County Convention Center’da gerçekleştirilir.

Newsletter
Newsletter
Planet-exhibitions-logo-beyaz
Follow us