Fuar Standı Nedir • Planet Exhibitions
Back to top

Planet Exhibitions

  /  Planet Blog   /  Fuar Standı Nedir
Fuar Standı Nedir

Fuar Standı Nedir

Fuar standı, fuar katılımcılarının en çok hassasiyet gösterdikleri konulardan bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Ürünlerin sergilenmesi ve fuara gelen misafirlerin markaya yönelik algısının yönetilmesi adına fuar standının önemi büyüktür. Siz de ulusal ya da uluslararası düzeyde bir fuara katılacaksanız standınızı özenle seçmelisiniz. Bu konuda size profesyonel destek sunarak seçiminizi kolaylaştırdığımızı da unutmamalısınız.

Fuar katılımcılarının bir süreliğine showroomu olmayı başaran fuar standının özellikleri ve kalitesi tercihe göre değişkenlik gösterir. Burada önemli olan hem tasarım talepleri hem de fuar alanında kiralanan yerin büyüklüğüdür. Peki, bu faktörler ışığında ideal bir fuar stand tasarımı nasıl olmalıdır?

Fuar Stand Tasarımı Nasıl Olmalı?

Fuar katılımına karar verdiyseniz ilk etapta yerinizi rezerve etmeli ve sonrasında da bir fuar stand tasarım markasıyla anlaşma sağlamalısınız. Ürünlerin kalitesi kadar fuarda sizin gösterişli bir standa sahip olmanız da önemlidir. Çünkü markanızı ilk defa duyan kimselerin dikkate alacağı tek şey görselliktir. Peki, görsellik konusunda ne tür seçeneklere başvurmanız gerekir?

Fuar katılımınızla alakalı onay alındıktan hemen sonra fuar standınızla ilgili ön çalışmalar yapılmalıdır. Fuar yerleşim planında bulunduğunuz konum da dikkate alınarak her açıdan başarılı bir şekilde görünebilecek bir tasarım ortaya konmalıdır. Çok büyük bir alan kiralanmamışsa bu durumda tasarıma daha çok önem verilmelidir.

Fuar sırasında hemen herkesin ilgisini çekecek ve potansiyel müşteriler üzerinde kalıcı etkiler yaratacak olan fuar stand tasarımı sizin için adeta bir pazarlama aracına dönüşecek. Kaliteli alüminyum ve baskı ürünleriyle hazırlanan stand tasarım elemanları birleştirilerek eşsiz bir sonuç ortaya çıkar. Tasarım kadar modülerliğin de çok özel olduğu fuar standlarında siz de kendinize uygun bir seçenek için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Fuar Stand Kiralama Fiyatları ve Kiralama Süreci

Fuar katılımı için hazırlık yaparken maliyet kalemlerinden bir tanesinin de fuar standları olacağını bilmelisiniz. Özellikle de kaliteli bir sonuç elde etmek isteyenler için dikkat çeke fuar standlarında kiralama yöntemini deneyebilirsiniz. Bütçenizi daha verimli bir şekilde kullanmak adına önemli olan fuar stand kiralama ile alakalı bütün detaylara bir göz atalım!

Fuara katıldığınızda içinde zaman geçireceğiniz ve misafirlerinizi ağırlayacağınız standın tamamen size ait olmasına gerek yok. Kiralama yöntemi sayesinde fuarda geçireceğiniz zaman sonrasında fuar standını teslim edebilirsiniz. Daha ekonomik bir çözüm olması kadar montaj ve demontaj süreçleriyle de uğraşmanıza gerek kalmaz.

Fuar standı kiralama avantajlı yönleri sayesinde pek çok markanın tercihi olmayı başarır. Siz de bu konuda ideal bir seçim yapmak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek fuar standı kiralama fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. En uygun fiyat ve en kaliteli çözümleri sizlerle buluşturmayı taahhüt ediyoruz.

Fuar Stand Firmaları Seçmek Neden Önemli?

Fuar katılımı bu konuda tecrübe elde etmiş pek çok markanın bildiği üzere ciddi ayrıcalıklar getirir. Çünkü fuarda en ufak bir hata bütün emeklerin heba olmasına yol açabilmektedir. Bu nedenle de fuar stanı yapan firmalar arasından bir tercihte bulunurken dikkat etmeniz gereken pek çok husus var! Kalite, uygun fiyat ve çözüm odaklılık anlayışlarını dikkate alarak aşağıdaki detaylara odaklanmanızı öneriyoruz.

Tecrübe

Fuar, markalar için tecrübenin en çok gerekli olduğu alanlardan bir tanesidir. Çünkü fuar standının renklerine dahi doğru bir şekilde karar vererek sonuçlara ulaşmak gerekir. Aksi takdirde ortaya çıkacak sonuç müşterileri de sizi de tatmin etmez. Bu nedenle de fuar stand firmaları arasından yapacağınız seçimde tecrübeyi ihmal etmemelisiniz.

Kaliteli Çözümler

Fuar standı yapan firmalar; fuar katılımcı listesinden sizi bulabileceği gibi sizin de bir firmaya başvurmanız söz konusu olabilir. Bu durumda firmaların size sunacağı çözümlerde dikkatli olması gerekliliğini ön planda tutmak şart. Daha önce ortaya koyduğu çözümler sayesinde başarısını ispat etmiş bir firmayı tercih etmek sizin faydanıza olacaktır. Daha önce hiç fuar standları yapmamış olan firmaların size başarısızlıktan başka bir şey vaat etmeyeceğini bilmelisiniz. Bu nedenle de ilk madde olan tecrübe ve bununla birlikte örnekleriyle sizleri tatmin eden bir markaya başvurmanız şart!

Uygun Fiyat

Fuar katılımcıları için ciddi bir bütçe ayırarak reklam ve pazarlama faaliyetlerini sürdürmek söz konusudur. Ancak her ne olursa olsun maliyetleri minimum seviyeye çekmek adına çaba sarf etmek gerektiği de unutulmamalıdır. Bu noktada iş birliği yapmak istediğiniz firmalarla alakalı daha başarılı sonuçlar elde etmek adına araştırmacı tavır sergilemelisiniz. Aldığınız ilk teklifi kabul etmek yerine küçük bir pazar araştırmasının işinize yarayacağını da kesinlikle unutmamalısınız.

Fuar Stand Fiyatları

Fuar katılımı öncesinde fuarı satın almak mı yoksa kiralamak mı istediğinize karar vermeniz gerekir. Bu noktada en büyük belirleyici fiyatlardır. Zira pek çok marka yıl boyunca ekstra kaynak oluşturarak fuara katılmayı arzu eder. Bu tür bir durumda ekstra masraflara katlanmamak adına dikkatli olmak gerekir.

Fuar standının ne kadara mal olacağı ile alakalı en önemli faktör fuar stand alanının büyüklüğüdür. Çünkü alan büyüdükçe kullanılacak olan malzeme miktarı da artış gösterecektir. Öte yandan tasarım için sunulacak teklif de git gide artacaktır. Fiyatları etkileyecek olan diğer faktörler ise fuar stand alanlarında tercih edilecek olan TV, LED ekran gibi ekstra unsurlardır.

Fiyatları etkileyen faktörleri stand anlaşması yaptığınız marka ile görüşerek daha kaliteli sonuçlar elde etmeye odaklanmalısınız. Aksi takdirde fuar standı için beklentiniz olan bütçe ile karşılaşacağınız bütçe çok farklı olacaktır.

Fuar Stand Çeşitleri ve Modelleri

Fuar stand çeşitleri; görsel anlamda farklılığı sunarken kullanılan malzemeler bakımından da çeşitlilik gösterir. Bu yönüyle ciddi bir alternatif olmayı da başaran seçeneklerin bulunduğu fuar modelleri ile alakalı titiz değerlendirmeler yapmalısınız.  Siz de en ideal tercihte bulunmak adına kesinlikle aşağıda sıralanan modellere bir göz atmalısınız. Bu sayede katılacağınız fuarda hangi modelle daha ideal bir sonuca ulaşabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Modüler Standlar

Modüler standlar, birbirine geçmeli ve montaj süreci oldukça kısa alternatiflerden bir tanesidir. Alüminyum ve MDFlamdan imal edilmeleri sayesinde uygun fiyatlıdır. Stand talep eden firmaların ihtiyacına göre ekstra malzeme kullanmak da mümkündür.

Aluset Modüler Fuar Standları

Alüminyum ve suntadan imal edilen bu standların en çok tercih edilen modeller olduğunu unutmamalısınız. Maliyeti ve kullanışlılığı ile dikkat çeken bu ürünü siz de tercih edebilirsiniz. Böylelikle kaliteden yana tercihinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ödüllü Stand Tasarımları

Katılacağınız fuarın sizin için önemi çok fazlaysa fuar standları ile alakalı hata yapmamanız gerekir! Tam da bu noktada sizlere ödüllü stand tasarımları ile harika seçenekler vaat ediyoruz. Peki, tasarladığımız standlar sayesinde nasıl sonuçlar ortaya çıkıyor?

Markaya özel renkler ve daha önce hiç kullanılmamış seçeneklerle kalite odaklı bir tasarıma imza atıyoruz. Üstelik her anlamda kusursuz bir sonuç ortaya çıkararak görenlerin hayran kalacağı standlar ortaya koyuyoruz. Bütçe, kalite, kullanışlılık ve diğer her konuda sizi tatmin edecek seçenekler için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Planet Exhibition olarak size en iyiyi değil daima daha iyiyi vaat ediyoruz.

Detaylı bilgi için = https://planetexhibitions.com/amerika-fuarlar/

Planet-exhibitions-logo-beyaz
Follow us