Fuar Standı Yer Seçimi... • Planet Exhibitions
Back to top

Planet Exhibitions

  /  Planet Blog   /  Fuar Standı Yer Seçimi…
Fuar Standı Yer Seçimi…

Fuar Standı Yer Seçimi Avrupa ve Dünya’nın birçok farklı yerinde gerçekleşen fuarlarla kıyasladığımız zaman Amerika Fuar standı kiralama prosedürleri biraz daha farklıdır.

Temel prensip olarak loyalty (sadakat) ilkesine dayanır. Şirketiniz için ilk defa Amerika fuar standı kiralamak istiyorsanız, katılmak istediğiniz fuar için herhangi bir loyalty’niz yoktur.

Yer seçimi yapılırken, daha önce aynı fuar için Amerika fuar standı katılımı yapan ve loyalty’si olan firmalar öncelikli statüye sahip olurlar. Önceki fuar katılımlarında kiraladıkları fuar standı için seçtikleri yeri koruma hakkına sahip olurlar. İstedikleri takdirde uygun olan ve satın alınmayan yerler için öncelik hakkına sahip olurlar.

İlk defa Amerika fuar standı kiralamak isteyen firmalar ise loyalty’si olan firmalar kiralamalarını yaptıktan sonra kalan boş yerler üzerinde seçme hakkına sahip olurlar.

Amerika fuar standları için ‘booth’ kelimesi kullanılır. 4 farklı çeşit stand vardır;

  1. A) Inline Booth: Bir ada içerisinde sıralı halde bulunan standlar. Tek cephesi açık diğer 3 cephesi kapalıdır.
  2. B) 2-Side Open Booth: Bir adanın köşesinde bulunan standlar. 2 cephesi açıktır.
  3. C) 2 Corner Booth: Üç tarafı açık olan sadece arkasında tek bir duvar olan standlar.
  4. D) Island Stand: Dört tarafı açık satndlar.

Planet Exhibitions olarak yurtdışı fuarları katılımı konusunda 20 yılı aşkın deneyimimizle, sizlere yer seçimi konusunda etkili birkaç noktanın altını çizmek isteriz;

+Katılmayı planladığınız fuara bir öncesinden ziyaretçi olarak katılarak ön çalışmanızı yapın.

+İlk defa fuar standı kiralarken küçük bir yer kiralayarak başlayın. 12-18 m2 (130-200 sq2) boyutlarında kiralanacak başlangıç standı, gözlem yapmanıza olanak sağlayıp fuar tecrübenizi arttırmak için ekonomik bir yatırım olacaktır.

+Ziyaretçilerin yoğun olduğu noktaları seçmeye gayret edin;

  • Fuar holüne giriş kapısını doğrudan gören standlar,
  • Bilinirliği yüksek olan markaların etrafında bulunan standlar,
  • Kafeterya ve tuvaletlere yakın standlar,
  • Seminerler, etkinlikler ve konferansların yapıldığı noktalara yakın standlar,

Fuara katılım amacınıza ve hedeflerinize uygun şekilde ihtiyacınız belirleyerek başarılı bir fuar katılımı gerçekleştirebilirsiniz.

Daha fazla blog yazısı okumak ister misiniz ? Lütfen amerikadafuarstandi.com blog sitemizi ziyaret edin. Ayrıca web sitemizdeki ilham veren tasarımları incelediniz mi ? Lütfen tıklayın

Planet Exhibitions Hakkında: Planet Exhibitions Chicago ve Las Vegas‘ta üretim tesisleri bulunan Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Meksika başta olmak üzere Kuzey ve Güney Amerika kıtasında fuar standı tasarım, üretim, montaj ve depolama hizmeti sunan global bir hizmet şirketidir. Amerika Fuar Standı konusunda konusunda ülkenin çeşitli eyaletlerinde cep depolar ile müşterilerine hizmet verir.

Planet Exhibitions Web Sitesi için tıklayınız

Planet-exhibitions-logo-beyaz
Follow us