Fuar Standı Elektrik • su • truss • truss siparişleri • Planet Exhibitions
Back to top

Planet Exhibitions

  /  Planet Blog   /  Su, Elektrik ve Truss siparişi verirken dikkat edilecek hususlar

Amerika’da fuarlara katılırken, Amerika fuar standınız ihtiyaçlarını belirlemek ve tasarımı bu ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde hayata geçirmek şirketiniz için önemli konuların başında geliyor. Yurtdışında gerçekleşen birçok fuarda olduğu gibi Amerika’da da kiralık standınızın temel ihtiyaçlarını ( elektrik su truss siparişleri ) 3. Parti şirketlerden satın almanız gerekiyor. Güncel olarak Amerika fuar standı konusunda, organizatörlerin yetkilendirdiği iki firma bulunuyor. Bu firmalar Freeman ve Ges.

Fuar katılımcılarının katıldıkları fuardaki üstlenici firmayı öğrenerek, o firmanın online portalı üzerinde hesap oluşturmaları ve oturum açarak ilgili siparişleri vermeleri gerekmektedir. Bu siparişleri fuar alanında kurulum esnasında (On-site) verebilirsiniz. Fakat bu durumda 2-3 kat fazla ücret talep edilir.

Planet Exhibitions  20 yılı aşkın tecrübesiyle bu konularda sizlere danışmanlık hizmeti vererek yardımcı olmaktadır. Daha fazla bilgi için hakkımızda sayfasına bakınız

Püf noktalarına dikkat edin !

Elektrik (Electrical Order):         Amerika Fuar standı ihtiyaçlarınız arasında en önemli olanı elektrik ihtiyacınız. Kiralık standınız fark edilmesini sağlamak, ağırlayacağınız misafirlere soğuk-sıcak ikram yapabilmek ve ürünlerinizi tanıtmak gibi birçok nedenden dolayı elektrik kullanmanız gerekebilir. Bu konuda birkaç önemli hatırlatma yapacak olursak,

Amerika’da;

+Elektrik voltajı, Türkiye ve Avrupa’da olduğu gibi 220-240V değil, 110-120V arasında.

+Elektrik bağlantısı olarak soket bağlantı noktaları kullanmanız gerekiyor.

Bu kriterleri göz önünde bulundurarak, ihtiyacınız olan toplam amper miktarını hesaplayıp, istenilen noktadan elektrik alınacak şekilde elektrik siparişi verilmesi gerekiyor.

Su (Water Supply):       Fuar standınızın tasarımında mutfak kullanıyorsanız veya sergilemek istediğiniz ürünler suya ihtiyaç duyuyorsa, su kullanılacak nokta/noktaları belirleyip su girişini ve su gider noktalarını kesin bir şekilde belirleyerek siparişi bu şekilde vermek gerekiyor.

Asma Noktaları (Suspension Points):     Basit bir şekilde açıklayacak olursak, fuar alanının tavanda yeri önceden belirlenmiş halkalar/kancalardır. Bu noktalardan sarkıtılan çelik halatlara asacağınız çeşitli objeler (hanging objects) yardımıyla kiralık standınızın, dikkat çekmesini sağlayabilir, marka logolarınızı daha görünür kılabilir (lightbox) ve ürünleriniz sergileyebilirsiniz. Asılacak olan objenin boyutu, ağırlığı ve yapıldığı malzemenin türü maliyet konusunda belirleyici olacaktır.

Tavan İskelesi (Trussing):          Asma noktalarının konumları sabit yani değiştirilemezdir. Fuar standınızı tasarlarken daha fazla aydınlatmaya htiyacınız varsa, birden fazla asılacak obje kullanmak istiyorsanız veya büyük bir objeyi asmak ve standınızın üzerinde belirli bir noktada konumlandırmak istiyorsanız asma noktaları tasarım opsiyonlarınızı kısıtlayabilir. Bu durumda truss kullanarak opsiyonlarınızı çoğaltabilirsiniz. Truss iskelesi asma noktalarına asılarak kullanılır. Truss üzerine asılacak olan toplam ağırlık miktarına bağlı olarak daha asma noktasına ihtiyaç duyacağınız gibi maliyet de artacaktır..

Tüm bu nedenlerle elektrik su truss siparişleri çok önemlidir. Daha fazla blog yazısı için lütfen blog sitemizi ziyaret ediniz amerikadafuarstandi.com

Planet Exhibitions Hakkında: Planet Exhibitions Chicago ve Las Vegas‘ta üretim tesisleri bulunan Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Meksika başta olmak üzere Kuzey ve Güney Amerika kıtasında fuar standı tasarım, üretim, montaj ve depolama hizmeti sunan global bir hizmet şirketidir. Amerika Fuar Standı konusunda konusunda ülkenin çeşitli eyaletlerinde cep depolar ile müşterilerine hizmet verir.

Planet Exhibitions Web Sitesi için tıklayınız

 

Planet-exhibitions-logo-beyaz
Follow us